Bananskalotteløg (1 kg)

49.00kr
inkl. moms
Køb mere og få mere. Som det bør være

Når du køber stort ind, så giver vi lidt igen.

  • Køb 5 eller mere for 42.00kr per stk

Denne vare er desværre

ikke tilgængelig

Vil du have besked, når den er tilbage?

Nuværende lager:
Råvarens oprindelse:
Skibby (Sjælland)

Bananskalotteløg er det perfekte valg til franske gryderetter og middelhavets pastaretter - prøv dem for eksempel i en Coque au Vin eller Svampe Bourgignon. Netop denne sort af løg har en mere fyldig og raffineret smag, og den er særlig god i retter, hvor du ikke skal bruge mange løg, men gerne vil have umamismagen frem.

Området omkring Svanholm Gods er hjemstedet for både noget af landets bedste grønt og et storkollektiv, der omfatter et fællesskab af ca. 80 voksne og 50 børn. Fællesskabet driver et alsidigt økologisk landbrug med markafgrøder, malkekvæg, grøntsagsproduktion og frugtplantage og er en af pionererne inden for økologien, da Svanholm var med til at starte Økologisk Landsforening i 1981.

  • udsolgt
    1 kg hvidløg fra Svanholm Gods i Fjordlandet mellem Roskilde Fjord og Isefjorden. Køb denne og mange andre lokale dagligvarer på Raavare.com og få leveret til døren
    36.00kr
    inkl. moms
  • udsolgt
    Svanholm Gods x Raavare.com | Køb økologiske hvidløg og andre enestående lokale dagligvarer på Raavare.com. Leveret for 39 kr i København. Økologiske hvidløg høstes hos Svanholm Gods mellem Isefjorden og Roskilde fjord.
    9.95kr
    inkl. moms
  • En dåse blåmuslinger fra FANGST opdrættet i Limfjorden. Køb denne og mange andre lokale dagligvarer på Raavare.com og få leveret til døren
    44.00kr
    inkl. moms
  • udsolgt
    Svanholm Gods x Raavare.com | Køb øko. friske salatløg og andre enestående lokale dagligvarer på Raavare.com. Leveret for 39 kr i København. Øko. friske salatløg høstes hos Svanholm Gods mellem Isefjorden og Roskilde fjord.
    35.00kr
    inkl. moms